Leden 2007

Zima

25. ledna 2007 v 19:50 | Bazzy
Konečně do našich krajů dorazila zima, všude je bílo a z nebes se sypou vločky jako peří z peřiny, v lese zapadaly pařezy a vchody do doupat lišek, jezevců a divokých králíků, ale jim to stejně nevadí, protože se jim zdá o jaru, o zelené a hebké travičce a hřejívém sluníčku. Mohutné smrky zapadaly sněhem až se jejich silné větve prohnuli k zemi jako kdyby se klaněli Bohu. Zajíčci, srnky a divočáci zoufale pobýhají po té bílé peřině a schánějí potravu asi se diví kam zmizely borůvky a voňavé bedly. Keře šípků na podzim tak krásné jsou zasypány sněhem a jen málo z nich se vyvýší nad vysokou peřinu. Je mráz až praští a rosa na oknech se pomalu mění na krásné obrazce, které mají mnoholičné tary a velikosti. Nádherné a pohádkové rampouchy se rozprostírají po střěchách. Když se trochu oteplý vykoukne z úkrytu i veverka, která obývá vykotlaný dub a rozhlíží se po zasněžené krajině. Pořád sněží a malinké sýkorky s pěnkavy se rozlétnou ke krmítkům, kde na ně čeká lůj a proso. Je krásně a zima ještě nekončí.

Leden 2007 v ČR

21. ledna 2007 v 18:16 | Bazzy
Toto počasí, které je v tomto měsíci je překvapivé. Místo lyžování, bruslení a sáňkování na zahrádkách roste bujná zelená tráva a klíči sněženky a krokusy. Nádherné jívy jsou osypány jehnědy s pylem a rostou velikonoční ,,kočičky''. já jsem rád že je toto počasí, ale obávám se, že všechna tahle jarní krása zmrzne. Umrznou včeli medonosné, vyklíčené pupence stromů a spoustu zvířat utrpí újmu tím, že neměla dostatek zimního spánku. Podle meterologů by se mělo v nejbližší době ochladit a má začít ta krutá zima kterou nemám rád.

Pátek

5. ledna 2007 v 22:30 | Bazzy
Pátek je mým nejoblíbenějším dnem, protože končí škola a začínají dva dny volna to jest víkend.Sice se v pátek jěště učíme,ale hned po škole začne ikdyž krátké volno,ale aspoň nějaké.Vím,že ten víkend uteče jako voda přesto se na něj těším.Vždycky si říkám: ,,konečně si déle přispím a od počinu ''. A teď se opět těším na další pátek ikdyž pátek dneska je.

Zlato,Stříbro,Měď,Rtuť

4. ledna 2007 v 20:30 | Bazzy
Zlato:
Značka-Au
Název-aurum
t=2,5
Hustota: 19,3 g/cm3
Nachází se v křemených žilách, bývá jemně rozptýleno jako drobné krystaslky,do řek se dostalo zvětráváním hornin z nichž dostáváno rýžováním(př..řeka Otava,Opavice).
Barva žlutá, kovový lesk, je kujné, je měkké dají se vyrábět slitiny, je elektricky a tepelně vodivé.
Také je uznávané jako platidlo,používá se na krytí bankovek, v klenotnictví, mincovnictví a v zubním lékařství.Světová naleziště zlata jsou: Brazílie, Sibiř, Alijaška, Austrálie, Afrika.
Stříbro:
Značka-Ag
Název-agentum
t=2,5-3
Hustota: 10,5 g/cm3
Krystalizuje v krychlové soustavě, barva žlutá, kovový lesk, dokonale kujné, měkké.
Jeto dokonalý vodič tepla a elektřiny, rozpouští se v kyselině dusičné(HNO3), povrch stříbra snadno oxiduje.
Užití: klenotnictví, elektrotechnika a dusičnan stříbrný se použíná ve fotografickém průmyslu.
Naleziště v ČR: Kutná Hora, Jáchymov, Nalžovské hory, Příbram...
Měď:
Značka-Cu
Název-cuprum
t=2,5-3
Hustota. 8,9 g/cm3
Krystalizuje v krychlové soustavě, barva červenohnědá, je kujná, měkká, má kovový lesk.
Je tepelně a elektricky vodivá, pokrývá se měděnkou(to je ochraná vrstva), rozpouští se v HNO3.
Výskyt v ČR: Příbram
Užití: elektrotechnika, stavebnictví.
Rtuť:
Značka-Hg
Název-hydragyrum
t=rtuť je tekutá
Hustota: 13,6 g/cm3
Krystalizuje v klencové soustavě, teplota tání = 39 c´, má kovový lesk.
Těží se z rumělky.
Tvoří amalgány-pevné slitiny Hg s jinými kovy.
Užití: zubní lékařství, teploměry.

Nový rok

2. ledna 2007 v 9:29 | Bazzy
Letos jsem se na nový rok těšil,protože už jsem měl toho staráho roku tak říkajíc plné zuby.Už se těším na jaro na rozkvetlé a voňavá stromy pohvizďování slavíků,zpěvů ptáků,ale ještě mě čekají 2/3 té pitomé zimy.No ni dal sem si pědsevzetí,že nebudu tak líný a budu se pečlivě připravovat do školy a abych měl co nejvíce vědomostí a abych udělal přijímačky.Také, že zhubnu a tím tento článek uzavírám a těším se na jaro a na to jak budu rybařit.